Forum - Zjazd RPG

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Gra na forum trwa!

#26 2011-08-25 10:51

Andemus

http://i1102.photobucket.com/albums/g441/selok/forum/admin_zpsr7uroqvw.jpg

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 720
Punktów :   

Re: Przygotowania do nowej sesji (udanej tym razem!)

ok doszedłem do wniosku, że jednak gry z IIWW bym nie poprowadził. Na bieżąco musiałbym poszerzać wiedzę o detalach z tamtego czasu a to trochę czasu by wymagało. Dlatego moja chyba jedyna możliwość to że mógłbym poprowadzić warhammera lub swój świat -  zbitek przygód tyle tylko że nie wiem jak prowadzić walki dla gry na forum ;/

Offline

 

#27 2011-08-25 10:54

Mike

http://i1102.photobucket.com/albums/g441/selok/forum/admin_zpsr7uroqvw.jpg

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 716
Punktów :   

Re: Przygotowania do nowej sesji (udanej tym razem!)

Walki to lajtowo sie prowadzi, z szczątkowym użyciem mechaniki. Np, gracze rzucają "na zapas" 5 razy i rzuty wysyłają CI na pw a Ty jak potrzebujesz testować działanie gracza to korzystasz z rzutów i piszesz na forum jak się skończyły, albo po prostu sam turlasz.
W obu przypadkach gracze piszą co robią zawieszając działanie zanim trafią/nietrafią mieczem

Offline

 

#28 2011-08-25 14:37

Andemus

http://i1102.photobucket.com/albums/g441/selok/forum/admin_zpsr7uroqvw.jpg

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 720
Punktów :   

Re: Przygotowania do nowej sesji (udanej tym razem!)

Mike napisał:

Walki to lajtowo sie prowadzi, z szczątkowym użyciem mechaniki. Np, gracze rzucają "na zapas" 5 razy i rzuty wysyłają CI na pw a Ty jak potrzebujesz testować działanie gracza to korzystasz z rzutów i piszesz na forum jak się skończyły, albo po prostu sam turlasz.
W obu przypadkach gracze piszą co robią zawieszając działanie zanim trafią/nietrafią mieczem

nadal nie rozumiem - przecież nie będę pisał pojedynczych postów jak poniżej

Ja>Przeciwnik machną mieczem
Seba>Odchylił się, zrobił cięcie od dołu
Ja>Miecz nie trafił, odbił miecz Seby. Znowu machnął
Seba>Odskoczył, znowu oddał

czy po prostu większe fragmenty walki samemu się kreuje?

Offline

 

#29 2011-08-25 20:33

Leoncoeur

Dyskutant

2636837
Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 87
Punktów :   

Re: Przygotowania do nowej sesji (udanej tym razem!)

Walka w PBF to trudna sprawa by to zrobic z recami i nogami, oraz by plynnie bylo, oraz plynnosc prozy sesji zachowac. Dlatego lepsze sa sesje detektywistyczne itp, np WOD.

Walke NPC vs gracz mozna na gg rozegrac i opisac w jednym poscie z pozycji GM lub gracza w sesjach z uzyciem mechaniki (po konsultacjach z GM). Mozna też dac wolna reke do pewnego poziomu, w sesji prowadzonej czysto narracyjnie ("opiszcie jak radzicie sobie z tymi... tych na razie nie ruszajcie, ja opisze").
W walkach grupowych i tu i tu sa pewne problemy, bo mechanika rozwala płynność, a narracyjnośc rozwala czasem realia.

Ja IMHO preferuje tak:
<Bełkot mistrza gry> (...) jeden ze zbirów zatakował Johana toporem szarżując z szaleńczym okrzykiem bojowym, drugi z rzezimieszków nie był już  tak  szaleńczo wyrywny. Ze spokojem obserwował Reinharda spod przymrużonych powiek i kołysząc obnażonym mieczem zbliżał się powoli choć nieuchronnie. Za nimi trzeci z opryszków z lekką kuszą nie potrafił się zdecydować czy strzelac od razu, czy też poczekać na efekt ataku jego kompanów
GM (jesli prowadzi sesje z uzyciem mechaniki) przeprowadza rzuty dot. walki.

    [*]PW do gracza prowadzącego Johanna: Opisz jakoś fajnie, jak pokonujesz swojego bandyte. Gdy ten pada, otrzymujesz postrzal z kuszy w prawe ramie. Reinhard przegrywa swoja walke, bez Twojej pomocy moze byc z nim kiepsko... ale kusznik po strzale łąduje swoją bron i nie wyglada na to by miqal sobie odpuscic dalsze strzelanie. Zdecyduj w poscie co robisz.
    [*]PW do gracza prowadzącego Reinharda: Przeciwnik jest silniejszy i grozniejszy niz Ci sie  wydawalo. Wpierdol zbierasz. Dostales juz w noge i w bark, a wrog naciera dalej, choc ze spokojem i bez amatorskiego hurraoptymizmu. Bez pomocy Johanna moze byc kupa. Opisz to ładnie uwzgledniajac decyzje działania Johana (jesli odpisze przed Toba), oraz ewentualnie Twoje pomysly nieszablonowej reakcji Reinharda..

Po postach graczy GM znow robi rzuty (jesli prowadzi nienarracyjnie) i opisuje co sie stalo, ewentualnie dajac pozniej info graczom co mniej wiecej moga opisac.
i tak dalej, i tak dalej.
Oczywiscie zamiast PW, mozna to napisac w komentarzach do sesji, na jedno wyjdzie.

Ostatnio edytowany przez Leoncoeur (2011-08-25 21:01)

Offline

 

#30 2011-08-26 15:05

Mike

http://i1102.photobucket.com/albums/g441/selok/forum/admin_zpsr7uroqvw.jpg

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 716
Punktów :   

Re: Przygotowania do nowej sesji (udanej tym razem!)

Seba napisałeś to co Bloku tylko większą ilością tekstu
Ale tak to właśnie wygląda.

Offline

 

#31 2011-11-15 20:38

 Hakon

http://i1102.photobucket.com/albums/g441/selok/forum/Mistrz_zpsooynwnav.jpg

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 696
Punktów :   

Re: Przygotowania do nowej sesji (udanej tym razem!)

Witam. Ja z chęcią bym się podłączył pod granie w WARHAMMERA. Teraz mam więcej czasu na myślenie i umiem rozdysponować czas. 2-3 dni na post mi odpowiada. Jestem za grą taką.
Pozdro for All


NIECH BĘDZIE POZDROWIONY TEN CO ZMIENIA DROGI

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ochrona zielona góra stryszawa pralnia cennik warszawa